Polska najbardziej zakorkowana w UE

motoryzacja (2)Jak wynika z niezależnych badań niemieckiego czasopisma 'Bild', Polska jest najbardziej zakorkowanym miastem Unii Europejskiej. Dziennikarze tego magazynu sprawdzili to na własnej skórze, wybierając się po kolei do wszystkich państw, które przynależą do Unii Europejskiej. Pod względem korków 'testowali' największe miasta każdego z krajów. W Polsce były to: Warszawa, Kraków i Łódź. Dziennikarze sumiennie spisywali czas, jaki stracili z powodu zatorów na drogach. Po zsumowaniu wszystkiego, jasno i wyraźnie wyszło, że tego czasu najwięcej stracili na terenie Polski. W czołówce tego niechlubnego rankingu znalazła się też Portugalia oraz Czechy.

W Polsce tak duża liczba utrudnień na drogach wzięła się z tego, że w bardzo szybkim tempie rozwija się motoryzacja. Infrastruktura drogowa nie jest w stanie nadążać za rosnącą w szaleńczym tempie liczbą pojazdów silnikowych. Duża ich liczba powoduje utrudnienia ruchu czyli tzw. korki.
Za naprawę sytuacji jednak wzięły się już władze. Ruszyły budowy obwodnic, które rozładować mają ruch w wielkich miastach.

Inne wpisy na temat motoryzacji:

About the author