Obwodnica nysy z drona

motoryzacja (9)Natura ludzka od wieków jest niezmienna. Wciąż czegoś szukamy. Wciąż staramy się przekraczać dotychczasowe granice w odkrywaniu świata. Dlatego też od wieków istnieje turystyka, która ściśle wiąże się z motoryzacją.

Oczywiście początki turystyki niewiele mają z nią wspólnego. Przecież starożytni Egipcjanie podróżując do swej wyroczni w Delfach robili to pieszo, korzystając ewentualnie z transportu wodnego. Dziś jednak motoryzacja sprawia, że turystyka jest tak wspaniale rozwinięta, a liczba turystów każdego roku systematycznie rośnie.

To właśnie motoryzacja sprawia, że zarówno po kraju, jak i za granicą podróżujemy tak często. To motoryzacja na przykład umożliwia tak zwaną turystykę weekendową. Gdyby nie ona, ludzie nie wyjeżdżaliby na dwa dni w inne miejsce. Nie zdążyliby tam pojechać, zobaczyć miejsca i powrócić. Podobnie rzecz ma się choćby z turystyką religijną, która wiąże się z wyjazdami na ważne wydarzenia religijne. To motoryzacja sprawia, że krótkie wyjazdy związane np. ze świętami mają sens.

Inne wpisy na temat motoryzacji:

About the author