Czym są i jak działają wtryskarki?

  • poniedziałek, 27 sierpnia, 2018 5:40 PM
  • 0 Comment
  • 136 Views

Zapewne nieraz spotkałeś się z terminem wtryskarka, poniżej w krótkim wywodzie postaram się wytłumaczyć co oznacza ów słowo.
Wtryskarki to maszyny przeznaczone do przetwarzania tworzyw sztucznych. W jaki sposób działają?
W formie granulatu dostarczane jest do maszyny tworzywo sztuczne, następnie dokonuje się szereg procesów, między innymi topienie oraz sprężanie, po czym stopione tworzywo jest wtryskiwane do specjalnej formy.
Proces ten zazwyczaj jest całkowicie automatyczny. W skrócie tak przedstawia się zasada działania wtryskarek. Możemy podzielić wtryskarki według kilku kryteriów, między innymi ze względu na rodzaj zespołu zamykania, rodzaj zespołu wtrysku, sposób sterowania oraz wzajemne położenie zespołów.
Kolejnym, najważniejszym kryterium według którego rozróżniamy te maszyny jest podział ze względu na siłę dociskania formy mierzoną w kilo niutonach.

Myślę że powyższe informacje wyjaśniają poglądowo czym są wtryskarki. Streszczając wszystkie informacje w jednym zdaniu, są to maszyny które modelują tworzywa sztuczne z surowca dostarczanego w postaci granulatu za pomocą specjalnych form.

Inne wpisy na temat motoryzacji:

About the author