Przeprowadzki mieszkań

  • sobota, 7 października, 2017 10:11 PM
  • 0 Comment
  • 240 Views

Przeprowadzki mieszkań – samodzielnie czy z firmą?

Osoby, które nigdy się nie przeprowadzały, być może myślą, że jest to kwestia jednego dnia – tego, w którym przewozimy rzeczy. Otóż nie – przeprowadzka stanowi skomplikowany proces, dlatego – zanim się takowej podejmiemy samodzielnie – przemyślmy, czy w ogóle jesteśmy w stanie to zrobić.

Wszystkie przeprowadzki mieszkań należy zgłaszać do US, ZUS, ubezpieczyciela i do wszystkich tych instytucji, wobec których czynimy jakieś opłaty (np. dostawca Internetu). Warto więc porozsyłać do nich informacje o terminie, w którym naszą przeprowadzkę zaplanowaliśmy (najlepiej miesiąc przed). Następnie należy zrobić porządek – przez lata przebywania w jednym miejscu na pewno nagromadziło się tam mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Zastanówmy się więc, czy aby na pewno wszystkie z nich powinny znaleźć się w nowym domu, czy może coś można wyrzucić? Kolejny krok to spakowanie się. Zasada jest następująca: szkło należy pakować ze szkłem, ubrania z ubraniami itd. – dzięki temu rozpakowywanie nie będzie problematyczne, zwłaszcza gdy każdy karton odpowiednio opiszemy.

Teraz czas na decyzję: przewieźć to wszystko samodzielnie czy w ramach usług firmy organizującej przeprowadzki mieszkań? Wszystko zależy od naszych możliwości transportowych, od długości trasy, od możliwości przeniesienia spakowanych rzeczy – jeżeli nie będziemy w stanie tego zrobić, lepiej zdecydować się na firmę. Uwaga: zanim wybierzemy konkretną z nich, upewnijmy się, czy dysponuje ona odpowiednim sprzętem, doświadczeniem i wystarczająco licznym personelem.

Inne wpisy na temat motoryzacji:

About the author