Tachodrive

  • czwartek, 27 października, 2016 3:17 AM
  • 0 Comment
  • 320 Views

tachodrive-4Tachograf to urządzenie, które rejestruje przejechaną przez pojazd drogę, jego prędkość, a także aktywność kierującego, czyli czas jego pracy oraz okresy przejazdu i odpoczynku. Łączy więc ze sobą dwa urządzenia, wykorzystując funkcje prędkościomierza i zegara.

Wiele państw całego świata przez wzgląd na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, wprowadziło obowiązkowe kontrole i pomiary tachografem dla kierowców ciężarówek i autobusów. Bada się, czy zachowują oni narzucone przez przepisy ograniczenia czasu pracy, a także czy regularnie odpoczywają. Aby pobrać dane i odczytać zapis tachografu niezbędne jest specjalne urządzenie. Tachodrive to niezbędny klucz, pozwalający na pobór i przechowywanie tychże danych. Najczęściej jest wykorzystywany przez służby kontrolne, mechaników oraz osoby, które pragną mieć pełną kontrolę nad pobieranymi danymi.

Współpracując ze specjalistycznym oprogramowaniem, Tachodrive pozwala na łatwą obróbkę, analizę i dokumentowanie wszelkich pobranych informacji.

Inne wpisy na temat motoryzacji:

About the author