Odszkodowania komunikacyjne

  • sobota, 25 lutego, 2017 4:53 PM
  • 0 Comment
  • 273 Views

Odszkodowania komunikacyjne (8)Przy zawarciu polisy, zapewne wiele razy spotkałeś się z Ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU). Czy jednak od mnogości specyficznych definicji i terminologii nie pogubiłeś się w tym wszystkim? W tym artykule zostaną Ci przybliżone jedne z najważniejszych definicji pojawiające się w OWU komunikacyjnym jak i całym specyficznym świecie ubezpieczeniowym.

Stała suma ubezpieczenia ? utrzymanie przez rok wartości pojazdu z dnia zawarcia ubezpieczenia. Stała Suma ubezpieczenia występuje również w wariancie trzy letnim, zalecanym dla nowych samochodów.

Nieredukcyjna suma ubezpieczenia ? niepomniejszanie sumy ubezpieczenia po wypłacie odszkodowania (tzn. odszkodowania komunikacyjne zawsze wypłacane od pełen sumy ubezpieczeniowej, bez zwracania uwagi na ilość szkód w danym okresie ubezpieczenia).

MiniCasco ? ubezpieczenie, które Chroni  właściciela pojazdu wyłącznie od całkowitej utraty pojazdu np. w wyniku jego kradzieży, lub całkowitego zniszczenia pojazdu (nie uwzględnia więc szkód częściowych).

Inne wpisy na temat motoryzacji:

About the author