Najbardziej zakorkowane miasta Polski

motoryzacja (9)Jeden z tygodników zajmujących się motoryzacją sporządził spis najbardziej zakorkowanych miast Polski. Królują wśród nich Warszawa, Poznań i Wrocław.

Przyczyny spędzających sen z powiek korków, we wszystkich miastach są te same. Bardzo szybko rozwija się w nich motoryzacja, za którą nie jest w stanie nadążyć infrastruktura drogowa. Olbrzymia ilość pojazdów silnikowych na drogach przyczynia się do powstawania korków. W niektórych z nich zmuszeni jesteśmy odstać nawet 1,5- 2 h.
Władze miast chcąc nadążać za zwiększającą się w szybkim tempie liczbą aut, zdecydowały się na rozbudowę istniejących już dróg, jak i budowę nowych. Te pierwsze, w dużej części są rozkopane, ewentualnie zamknięte są niektóre pasy, co skutkuje tamowaniem ruchu. W innych miejscach na drodze spotykamy tzw 'wahadełka', który również bardzo spowalniają strumień pojazdów.
Wkrótce, w większości polskich miast mają powstać obwodnice, które łączyć będą północne i południowe krańce miast, co ma być antidotum na utrudnienia w ruchu drogowym.

Inne wpisy na temat motoryzacji:

About the author